![](https://www.tedadanakoleji.k12.tr/wp-content/uploads/2023/06/DSC_0896.jpg)
“TED Adana Koleji 5.Geleneksel Çadır Kampı’na Veli ve Öğrencilerden Yoğun İlgi
13 Haziran 2023![](https://www.tedadanakoleji.k12.tr/wp-content/uploads/2023/06/DSC_0040-1.jpg)
TED Adana Kolejinden Dünya 1.liği
16 Haziran 2023![](https://www.tedadanakoleji.k12.tr/wp-content/uploads/2023/06/WhatsApp-Image-2023-06-14-at-09.19.17-3-1024x480.jpeg)
TÜBİTAK ve Ege Üniversitesi kapsamında yürütülen 120K850 kodlu “Çevrimiçi Bilişsel Tanıya Dayalı İzleme Modelinin Üst Düzey Düşünme Becerilerine Etkisi” başlıklı TÜBİTAK projesi kapsamında okulumuzda öğrenim gören 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimizin üst düzey düşünme becerilerinin izlenmesine yönelik uygulamalar gerçekleştirdik. Proje; matematik, fen bilimleri, bilişsel hız ve okuma becerileri alanlarında öğrencilerimize hızlı düşünme, kararlılık ve zaman yönetimi noktalarında katkılar sundu. Yeni eğitim öğretim döneminde de okulumuz aktif olarak projenin içerisinde yer alacaktır.