![](https://www.tedadanakoleji.k12.tr/wp-content/uploads/2021/11/2-ANASINIFI_ILKOKUL_1.jpg)
Yine bir 10 Kasım sabahı… Yine bir ayrılığın hüznü…
20 Kasım 2021![](https://www.tedadanakoleji.k12.tr/wp-content/uploads/2021/11/Image-4.png)
TED Adana Koleji Anasınıfları TED Serada
20 Kasım 2021![](https://www.tedadanakoleji.k12.tr/wp-content/uploads/2021/11/hacim-1200x480.png)
Öğrenmede Evrensel Tasarım İlkeleri çerçevesinde, 9.sınıf öğrencilerimiz fizik laboratuvarında, farklı yöntemler deneyerek geometrik cisimlerin ve düzgün şekli olmayan cisimlerin hacimlerini ve kütlelerini ölçtüler.
Deney esnasında öğrenciler,
1. aşamada; eşit kollu terazi kullanarak katı cisimlerde kütle, kap darası ve sıvılarda kütle ölçümünü deneyimlediler.
2. aşamada; geometrik cisimlerin boyutlarını ölçüp hacimlerini hesapladıktan sonra dereceli silindir ve su kullanarak ölçtükleri hacim değerlerini karşılaştırdılar.
3. aşamada; dereceli silindir ve su kullanarak yaptıkları ölçümler ile düzgün şekilleri olmayan cisimlerin hacmini ve kuru kum parçacıkları arasındaki havanın hacmini hesapladılar.
4. aşamada; çalışmalarının bilimsel raporunu yazdılar.
#öğrenmedeevrenseltasarım #fizik #tedadanakoleji #tedliolmakayrıcalıktır