![](https://www.tedadanakoleji.k12.tr/wp-content/uploads/2018/10/948bf131-2c8d-4abe-9985-0a09f9bf5694.jpg)
TED ADANA KOLEJİ 5. SINIFLARI BİLİM MERKEZİNDE
10 Ekim 2018![](https://www.tedadanakoleji.k12.tr/wp-content/uploads/2018/10/20181003_0933370-1.jpg)
TED ADANA KOLEJİ ANASINIFLARI İLKOKUL BAŞKANLIK SEÇİMİNDE OY KULLANDI
11 Ekim 2018![](https://www.tedadanakoleji.k12.tr/wp-content/uploads/2018/10/1-1-1200x480.jpg)
Okulumuzda Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerimizde yerleşik demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi yürütülmektedir.
04.10.2018 – 10.10.2018 tarihleri arasında okul başkanı adaylarımız propoganda süreçlerini gerçekleştirmişlerdir. 11.10.2018 günü ise Ortaokul Okul Meclisi Seçimimiz yapılmıştır. Yapılan seçim sonucunda ortaokul kademesinde 8/D sınıfı öğrencisi Emma Kankonde 128 oy ile Ortaokul Meclis Başkanı, 6/E sınıfı öğrencisi Zeynep Dönmez ise 72 oy ile Ortaokul Meclis Başkan Yardımcısı seçilmiştir.
Öğrencilerimize yeni görevlerinde başarılar dileriz.